Ürünler

OTOMATİK DAVLUMBAZ SÖNDÜRME SİSTEMİ

Her yıl dünyanın çeşitli yerlerinde çıkan küçük mutfak yangınları, gerekli önlemler alınmadığı için tüm yapıyı tehdit eder hale gelmektedir.Bu nedenle küçük bir mutfak yangını alışveriş merkezi, otel v.b. binaların tümüne zarar verdiğinden milyonlarca dolar maddi kayba aynı zamanda da iş ve hizmet kaybına sebep olmaktadır. Son derece basit ve ekonomik bir şekilde önlem almak, hasarı önlemede büyük oranda başarı sağlamaktadır. Ümit Yangın ve Güvenlik - Davlumbaz söndürme sistemleri mutfak davlumbaz yangınlarının söndürülmesinde en etkili çözümdür.

OTOMATİK: Boşaltma mekanizması  algılama hattının devreye girmesi sonucu kızgın yağ yangınları için özel olarak geliştirilmiş düşük PH seviyesine sahip potasyum karbonat bazlı sıvı söndürücünün boşaltma hattından hızlı bir şekilde boşalmasını sağlar.
HIZLI:  Ümit Yangın ve Güvenlik - Davlumbaz söndürme sistemleri otomatik bir sistemdir.Davlumbaz içine yerleştirilen eriyebilen metal detektörler sayesinde yangını çok hızlı bir şekilde  algılar.
ETKİLİ SÖNDÜRME: Söndürücü sıvı  nozullar vasıtası ile boşalarak  yangının hızlı ve etkili bir şekilde  söndürülmesini sağlar.Sıvı söndürücü kızgın yağ yangınları üzerinde köpük şeklinde bir battaniye oluşturarak alevlerin oksijen ile temasını keser.
Ümit Yangın ve Güvenlik - Davlumbaz söndürme sistemleri sıvı söndürücü kızgın yağ yangınları için özel olarak geliştirilmiştir.

 

YARDIMCI ELEMANLAR
MANUEL BOŞALTMA KOLU :
 Sistemin manuel olarak boşaltılmasını sağlar.
GAZ KESME VANASI : Yangın halinde mahale daha fazla yakıt girişini engeller.
ELEKTRİK KONTAĞI : Alarm sistemine sinyal vermek veya mutfaktaki elektrikli cihazları kapatmak
için kullanılır.

otomatik yangın söndürme sistemleri, ankara yangın tüpü,ankara yangın eğitimi, ümit yangın, ostim yangın tüpü, fm200 söndürme sistemleri, yangın eğitimi, sertifikalı yangın eğitimi,

ESTETİK:  Ümit Yangın ve Güvenlik - Davlumbaz söndürme sistemleri davlumbaz içerisinde kalan ekipmanları krom kaplı, pirinç ya da paslanmaz malzemelerden imal edilir ve şık görünümlüdür.
Ümit Yangın ve Güvenlik - Davlumbaz söndürme sistemleri sıvı söndürücü düşük PH seviyesi ile mutfak ekipmanlarına zarar vermez ve kolaylıkla temizlenebilir.

 
BİNALARIN YANGINDAN KORUNMASI HAKKINDA YÖNETMELİK 09.09.2009  / 27344
MADDE 57- (1) Konutlar hariç olmak üzere, alışveriş merkezleri, yüksek binalar içinde bulunan
mutfaklar ve yemek fabrikaları ile bir anda 100’den fazla kişiye hizmet veren mutfakların davlumbazlarına otomatik söndürme sistemi yapılması ve ocaklarda kullanılan gazın özelliklerine göre gaz algılama, gaz kesme ve uyarı tesisatının kurulması şarttır.